11 Ağustos 2020 Salı
RSSFacebookTwitterYouTubePinterestInstagram
Yazarlar
 
FOTO GALERİ
 
VİDEO
 
ANKET

 

Haftanın Konusu: Sağlıklı Beslenme

Haftanın Konusu: Sağlıklı Beslenme
22 Eylül 2017
01:30
0
Bu hafta sitemizde sağlıklı beslenme hakkında bilgilere yer verilmektedir. Sağlıklı beslenme etkileri nedir, yeterli beslenememesi halinde ne tür sorunlarla karşılaşılacağı konusunda kısaca bilgiler anlatılmaktadır.

Ülkemizde sağlık alanında birçok tartışma konuları varken, bizim bu hafta köşemizi sağlıklı beslenmeye ayırdık. Gebelik döneminde anne adaylarımız hastalıklardan korunma yöntemlerinin başında sağlıklı beslenme geliyor. Zihinsel ve duygusal sağlığımızı korumamızda derin bir etkiye sahiptir.  Anne adayları sağlıklı beslenmediği takdirde hastalıklara davetiye çıkarırken, sağlıksız beslenme alışkanlıkları depresyon, kalp hastalıkları, beyin işlevselliğini kayıp etme gibi hastalıklara yol açar.

Hamilelik döneminde dengeli beslenme gösteremeyenler hem kendi açısından hem de bebek açısından risk oluşturmaktadır. Doğum sonrasında bebeklerde görülen hastalık sebeplerinden biridir. Hatta araştırmalara bakıldığında yediğimiz gıdaların organik olmaması ve dengesiz beslenme sonucunda gebe kalma konusunda da sıkıntıların baş gösterdiği iddia edilmektedir. Hatta bebeklerde gelişme geriliği de görülmektedir.

Bu nedenle tek bir cümle ile özetlemek gerekirse; ‘Her Yaştan İnsan İçin ve Dünyaya Gelecek Bebeklerimiz Önemlidir.’

Serebralpalsi.Biz.Tr

9.0
9.0 / 10
1 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Henüz yorum eklenmedi.
Serebralpalsi.biz.tr
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya